DOMY W TECHNOLOGII HBE

Unikalnymi zaletami domów wykonanych w technologii HBE jest sztywność konstrukcji (znacznie przewyższająca system szkieletowy), krótki czas realizacji, niepowtarzalny klimat wewnątrz budynku a także fakt, że ich eksploatacja jest bardzo ekonomiczna.

Pozytywne aspekty budowy domu w technologii HBE

Jeżeli jakaś nowoczesna technologia wchodzi na rynek, to pierwszą reakcją odbiorców jest odrobina nieufności. Po pewnym czasie okazuje się, że nowość jest czymś, co podnosi jakość życia. Podobnie jest w przypadku technologii HBE. Początkowo eksperci od budownictwa z niedowierzaniem patrzyli na budowę drewnianych domów, mieli mnóstwo wątpliwości, czy ponowne wprowadzenie drewna jako materiału budowlanego dla budynków mieszkalnych to dobry pomysł i czy spełni oczekiwania klientów. Okazało się, że technologia HBE idealnie wpisała się w wymagania inwestorów. Domy w technologii HBE wznoszone są znacznie szybciej niż w tradycyjnym budownictwie, co oznacza znacznie mniejsze koszty budowy i brak zimowych przestojów. Konstrukcja jest solidna – ma aż 30 lat gwarancji. Bardzo dobre właściwości izolacyjne przekładają się na niższe koszty ogrzewania, a co za tym idzie na tanią eksploatację domu. Konkurencyjne ceny budowy,  oznaczają, że budowa domu jest bardziej opłacalna niż kupno mieszkania w dużym mieście wojewódzkim. Z punktu widzenia bezpieczeństwa domowników niezwykle istotna jest informacja, że domy budowane w technologii HBE mają wysoką ognioodporność, która przewyższa tradycyjne materiały budowlane. Elementy domu powstają w fabryce, więc praktycznie nie ma możliwości wystąpienia ludzkiego błędu na budowie. Zaletą omawianej technologii są lekkie fundamenty i możliwość posadowienia budynku na słabszych gruntach. Na plac budowy przyjeżdżają gotowe prefabrykowane elementy ścian. Wybudowanie budynku do stanu deweloperskiego to kwestia  do 90 dni. Znacznie krótszy proces budowy do SSO nawet kilka tygodni.

Jesteśmy w stanie zaprojektować i wybudować domek dom mieszkalny  o dowolnej konfiguracji od 35 m2 do 350m. a nawet do ponad 1000m2 i dwie kondygnacje. Zapraszamy zainteresowanych tą nowoczesną technologią do obejrzenia w realu domu mieszkalnego  o pow. 160m2