Realizujemy wszystkie projekty domów szkieletowych nietypowe, wymyślone, lub pozyskane z biur projektowych przez naszych klientów

Konstrukcja ścian zewnętrznych

Głównym elementem ścian zewnętrznych jest solidna i gruba konstrukcja z drewna konstrukcyjnego C24/KVH o wymiarach 195×45 mm lub 200×60 mm. Cała ściana ocieplona jest wełną skalną rockwool o grubości 200mm. Od wewnętrznej strony konstrukcja ściany zabezpieczona jest folią paroizolacyjną i zamknięta płytą FERMACELL. Dodatkowo posiada ruszt instalacyjny docieplony wełną mineralną o grubości 50mm, który zamyka płyta gipsowo-kartonowa. Od strony zewnętrznej konstrukcja zamknięta jest płytą FERMACELL. Jako wykończenie elewacji  stosujemy deskę elewacyjną na wentylowanym ruszcie lub tynk ozdobny.

Konstrukcja ścian wewnętrznych

W przypadku ścian wewnętrznych (działowych), głównym elementem ściany jest konstrukcja ramowa z drewna konstrukcyjnego C24/KVH o wymiarach 95×45 mm, 100×60 mm lub 120×60 mm. Cała ściana ocieplona jest wełną skalna rockwool dodatkowo spełniającą rolę izolacji aktustycznej. Konstrukcja obustronnie zamknięta jest płytami FERMACELL i wykończona płytami gipsowo-kartonowymi.

Konstrukcja i pokrycie dachowe

Sama budowa dachu opiera się na konstrukcji płatwiowo-krokwiowej. Krokwie wykonane są z drewna konstrukcyjnego C24 lub KVH o wymiarach 195×45 mm lub 200×60 mm. Zapewnia to wysoką trwałość konstrukcji, dzięki temu przystosowana jest do nawet bardzo trwałych, ciężkich pokryć dachowych.

Jako pokrycie dachowe stosujemy zarówno blachodachówkę,  na rąbek stojący jak i gont bitumiczny kanadyjskiej firmy BP – w zależności od Twoich preferencji. Korzystamy z produktów renomowanych firm – takich jak Blachotrapez, Braas i Ruukki.